Vyhledávání

Kontakt

Lesní spolek Oslavánek
Zázemí/provozovna:
U Vícenického žlebu 2
Náměšť nad Oslavou
675 71

Sídlo spolku:
Březník 18
675 74

Koordinátorka:
Soňa Malá
+420 734 507 566

oslavanek@email.cz

Inspiruje nás přírodní,waldorfská a intuitivní pedagogika, pracujeme respektujícím přístupem.

  • Akce v listopadu

10.11. - tradiční pečení Martinských rohlíčků, tentokráte však v naší peci ve školce

15.11. - návštěva náměšťské knihovny. Sraz bude přímo u knihovny mezi 8.30 a 9.00 hod., kdo potřebuje dříve, domluvte se, prosím s Jitkou. Vyzvedávání dětí ve školce.

16.11. - rodičovská dílna - příprava na stánek při Rozsvěcení vánočního stromu v Náměšti (2.12.). Setkáme se ve Velkém domě u Malých od 17.00 hod.

  • Členská schůze LS Oslavánek, úterý 24.10. 2017 v 16.00

Teplé oblečení či deky s sebou, schůzujeme u ohně....program viz informační e-mail.
 
  • Rodinný výlet na Tři Studně

První víkendovka členů LS Oslavánek se uskuteční 20. - 22.10. 2017 v chatě Duha na Třech Studních, juchůůůů!
 
  • Díkuvzdání Matce Zemi aneb Podzimní zahradní slavnost

Srdečně zveme na oslavu přírody a vzdání díku za úrodu. 
 

Slavnost v naší zahradě se koná ve čtvrtek 19. října od 14.30 hodin. Můžete se těšit na zpěvy pro Zemi, pečení brambor v ohni a hlavně na všeobecnou pohodu.

Těšíme se též!

 

  • Letní zahradní slavnost, čtvrtek 22.6. od 14 do 18 hodin

V rámci Dne otevřených dveří lesních MŠ i my otevíráme branky a zveme na Letní zahradní slavnost. Přijďte nakouknout, jak to u nás chodí ....
 
 
 

 

    Férová snídaně 2017

Již podruhé proběhne v zámeckém parku v Náměšti snídaně pod širým nebem, a to v sobotu 13.5. od 9.30 hod. do cca 12 hodin.
 
Férová snídaně NaZemi je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě. V roce 2016 snídalo 6500 lidí na 161 místech naší republiky.
 
A co s sebou na snídani?
 
Fairtradové dobroty se rády kamarádí s těmi lokálními. Můžete si upéct buchtu z fairtradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu si uvařit do termosky fair trade čaj nebo kávu. A pokud nemáte čas ani chuť na pečení, můžete si něco málo z fairtrade dobrot koupit přímo na snídani v malém stánku Zdravěnky. 
 
S sebou nezapomeňte ani piknikovou deku a další výbavu dle potřeby. 
Hudebně podpoří kapela Tranzan. Koná se za každého počasí.

 

Vítání ptačího zpěvu, neděle 7.5. 2017, od 4.30 hod.

 Jaro je již v plné síle, tažní ptáci přilétají ze svých zimovišť a s nimi také Vítání ptačího zpěvu. Zveme všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením Mgr. Jana Rolečka, PhD. uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody. Vítání ptačího zpěvu pořádá v České republice Česká společnost ornitologická a navazuje tak na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu.
 
Čeká nás poslech, pozorování ptactva a jeho odchyt do sítí. V zahradě Lesní školky Oslavánek se budeme scházet již od 4.30 hod. ráno, v 9.00 nás čeká procházka po okolí a ukázka ptáků odchycených do sítí. A krom toho též snídaně u táboráku. Nezní to lákavě?
 
Těšíme se na Vás!
 

Jaro na Oslavce aneb co to tu kvete? Sobota 22.4.

Srdečně zveme všechny milovníky řeky Oslavy a jejího okolí na jarní procházku spojenou s botanickým výkladem Mgr. Jana Rolečka, PhD. z Botanického ústavu AV ČR, odborníka na rostliny, ptáky a především Náměšťáka s velkým zájmem a citem pro naši lokalitu. 
 
Sraz v 9 hodin u Hrobky Haugwitzů v Náměšti, odkud se vydáme proti proudu řeky směrem k Naloučanům a zpět přes lokalitu Špilberk u Ocmanic. Trasu je možno absolvovat v délce dle Vašich sil. 
 
Pojďme společně poznat okolí trošku blíže! Akce se koná za každého počasí. 
 

Oslavánkova pekařská dílna na Velikonočních trzích v Náměšti, sobota 8.4., 9-12 hod.

Zveme malé pekařky a pekaře do naší dílny ku zdobení velikonočích perníčků. Krom toho bude možno na našem stánku koupit domácí kváskový chléb a medvědí česnekové pesto z naší kuchyně.
 
Ahoj v sobotu!
 

 

Výlet do Muzea Vysočiny Třebíč

Milí výletníci,
 
tento čtvrtek 30.3. vyrazíme na výlet po nově zrekonstruované rychlotrati do Třebíče. Čeká nás procházka židovskou čtvrtí směr k zámku, kde v Muzeu Vysočiny se ještě jednou rozloučíme s vládkyní zimy - paní Moranou v programu "Smrt plave po vodě, nové léto k nám jde".
 
Sejdeme se na vlak. nádraží v 8.30 hod. (kdo potřebuje dříve, domluví se s Jitkou), zpět přijedeme v 15.45 opět na vlak. nádraží.
 
Vybavte děti, prosím 20 Kč na vstupné na program v muzeu a pokud uznáte za vhodné, i nějakými drobnými navíc. 
Půjdeme docela daleko přes město, tak prosím minimalizujte váhu batůžku, děkujeme.
 
Sláva, nazdar výletu!

 

Pojďte děti k nám do spížky, zaděláme na koblížky....

Masopustní úterý připadá na 28.2., i my se přidáme s koblížky, maskami a zpěvem.

Sejdeme se u Malých mezi 7.30 a 9.00. S sebou jakékoliv staré oblečení, ze kterého si s dětmi vyrobíme maškarní oblek, svačinu, pití.

Juchů!

 

Za kulturou na Špilberk

Ve čtvrtek 16.2. vyrazíme vlakem do Brna shlédnout a prožít výstavu s názvem "Tajemné příběhy Pavla Čecha". 
 
Sraz na vlakovém nádraží v 8.55, návrat v 15.45 tamtéž
 
S sebou 25,- Kč na vstupné, starší 6-ti let (Honzík, Matěj) ještě 56,- Kč na jízdenku, svačinu a drobné navíc, pokud uznáte za vhodné.
 
Obědvat budeme přímo na Špilberku v Hradní restauraci, oběd zaplatíme společně. 
 
 
 
Těší se Soňa a Jíťa
 

 

Výlet do zimní obory

Milí,
 
na tento čtvrtek se moc těšíme, čeká nás totiž výlet do náměšťské obory, která je běžně v tuto dobu nepřístupná. Jistě nás čeká mnoho zajímavého k vidění a slyšení. Můžeme prakticky uplatnit vše, co jsme si celý měsíc povídali o zvířatech a divoké zimní přírodě. Hurá!!
 
Sraz v 9.15 na parkovišti nad zámkem, vyzvedávání od 14.00 v Kavárně Pohodička či v parku za Špitálkem. Oběd a odpočinek zajištěn v Pohodičce. S sebou klasickou školkovou výbavu a kdo vlastní, též dalekohled. Pokud potřebujete přijít ráno dříve, ozvěte se nám, prosím. 
 
Rodiče vítáni....
 
Soňa a Jíťa

 

Lesní svět všemi smysly

Dnešní den se nám velmi vydařil. Oslavili jsme spolu s Timejkou její narozeniny a lesník,myslivec Tomáš Sedláček děti provedl faunou okolních lesů, zejména náměšťskou oborou, do které se hned příští čtvrtek 26.1. vypravíme.
 
 
Díky za dnešek! 
Soňa

 

Tříkrálový koláč na koledu

V pátek 6.1.2017 si upečeme francouzskou klasiku - Tříkrálový koláč. Je to koláč s překvapením a jeho servírování je přímo dobrodružné!
Sraz mezi 7.30 a 9.00 v pekárně u Malých, vyzvedávání tamtéž. S sebou bežnou školkovou výbavu, navíc nic netřeba.
 
Těší se, Soňa a Jíťa
 
 

 

Byla cesta, byla ušlapaná

Naše nejoblíbenější koleda, dramaticky ztvárněná, předvánočně laděná....zveme všechny rodiče ve čtvrtek 22.12. od 15 hodin do naší adventní zahrady na malou netradiční besídku. Projdeme se společně po cestě s Pannou Marií a svatou Alžbětou.
Teplé oblečení s sebou.
 
Vaši Oslavánci

 

Za koníky....

Zveme všechny Lesoškolkové na další výlet do Horních Lhotic za koníky Bony a Redíkem. Výlet se koná v pátek 2.12., sraz u domečku Čapkových v 9 - 9.15 hod., vyzvedávání tamtéž v 16.00 nebo dříve u tee-pee (dolů k ohradám po cestě od Čapků). Počítáme s pátečními dětmi, ale přidat se mohou i ostatní děti a rodiče a využít tak náhrady z listopadu či dopředu za vánoční prázdniny. 
 
S sebou větší svačinu, dobroty pro koníky, teplé oblečení. Oběd bude na místě. Prosím o potvrzení účasti či zájem o spolujízdu e-mailem.
 
Těší se Soňa a Jíťa

 

Předvánoční dílna ve středu 23.11.

Milé maminky,

pokud budete mít chuť a čas sejdeme se ve středu 23.11. v 17 hodin při výrobě vlněných andělíčků, které budeme následně prodávat na stánku Oslavánku při Rozsvěcování vánočního stromu v Náměšti. Sraz je u Jitky na adrese Havlíčkova 256, Náměšť. Čeká nás jistě příjemný, kreativní, poklidný čas v ženském kruhu.
Pokud by se chtěla přidat i nějaká šikovná babička, určitě ji přizvěte.


Těší se Jitka a Soňa

 

Svátek Sv. Martina v Oslavánku

V pátek 11.11. přijede Sv. Martin na bílém koni ochutnat naše martinské rohlíčky. Péct se bude doma u Malých a srdečně zveme všechny páteční i ostatní děti, které mají náhrady z předešlých měsíců. Společně připravíme těsto, upečeme rohlíčky a půjdeme na koledu. Podobně jako to dělaly děti staletí před námi.
Sraz bude přímo u Malých mezi 7.30 a 9.00 na adrese Ke Křišťálovu 818, vyzvedávání tamtéž. S sebou váleček na těsto. 
 
Oslavánek má nové chlupaté obyvatele
Ahoj všem, v úterý k nám do Oslavánku zavítali dva noví chlupatí obyvatelé. Jmenují se Čičin a Micin (příp. Mourek) a jsou to krásní zrzaví kocourci. Děti jsou nadšené, kocourci taky a ráno nás radostně vítají. Doufejme, že to tak vydrží a bude se jim u nás dobře dařit. Děkujeme Janě Kopuleté, že nám kocourky darovala. Jejich první portrét už teď najdete ve fotogalerii, naživo pak ve školce.
 
 
Vítejte v novém školním roce :-)
 
Novinky v Oslavánku:
  • Provoz pět dní v týdnu - sen se stal skutečností :-) Oslavánek již funguje pět dní v týdnu. Pondělky a pátky patří menším skupinkám převážně mladších dětí a odlehčenému programu s jednou průvodkyní. Úterý, středa a čtvrtek je více dětí, které provádějí světem dvě průvodkyně a program je pestřejší.
  • Hudební hrátky - nově každé druhé úterý odpoledne budou probíhat Hudební hrátky pod vedením zkušeného pedagoga a skvělého muzikanta Radka Malého. Děti si budou moci zazpívat a pohrát s hudebními nástroji. Kdyby chtěli dorazit děti, které běžně v úterky nechodí, jsou samozřejmě vítáni. 
  • Nové průvodkyně - tak jak se nám rozšířil provoz je potřeba rozšířit i průvodcovský tým. Nábor nových průvodkyň stále probíhá, takže se budete potkávat s novými tetami často. Až bude jisto, dám vědět s jejich krátkým představením.
  • Vaření v Oslavánku - po několika pokusech sehnat dodavatele obědů do Oslavánku jsme se rozhodli vařit si obědy sami :-) Děti to baví, průvodkyně to baví a hlavně víme co jíme - děti se při tom hodně naučí. Nebráníme se odebírání zeleniny ze zahrádky nebo masa z domácích chovů - budeme rádi za jakékoliv doporučení.
  • Volná kapacita - v úterý a ve středu máme stále volná místa a budeme rádi za nové Oslavánky :-) Šiřte prosím dále tuto radostnou zprávu!

 

Příměstský tábor Po stopách Okareckého potoka I. si užily děti i vedoucí. Fotky naleznete ve Fotogalerie

 

Letní/lesní slavnost se nám moc vyvedla :-) Fotky ze slavnosti si můžete prohlédnout ve Fotogalerie.

Moc děkujeme všem zúčastněným za milou společnost a krásné odpoledne.

 

Účast Oslavánku na Bleším trhu v Náměšti nad Oslavou v sobotu 16. července 2016

Zbavte se toho, co vám doma překáží a ještě pomozte na dobrou věc :-)
 
V sobotu 16. 7. 2016 se konají Bleší trhy v Náměšti nad Oslavou v sokolovně a od 8 do 12 hodin. Oslavánek zde bude mít své prodejní místo a bude nabízet věnované věci od dobrodinců.
 
Dětí v Lesní školce Oslavánek přibývá a už si nemají na co sednout :-) je potřeba pořídit židličky a taky stejné mističky na oběd - aby se děti nehádali, kdo má hezčí :-) Na bleším trhu vaše nepotřebné harampádí prodáme a výtěžek z prodeje půjde na židličky a mističky dětem.
 
Věci můžete donést buď v sobotu 16. 7. v 7:30 hod. do sokolovny v Náměšti nad Oslavou a věnovat stánku "Oslavánek" nebo se ozvěte e-mailem/na tel.: 728 889 429 a můžeme se domluvit na předání. Může to být cokoliv: knížky, oblečení, kuchyňské potřeby, dekorace, opravdu cokoliv!
 
Mockrát děkujeme za podporu a sdílení :-)
 

Novinky

50 % sleva na mladšího sourozence + zkušební den zdarma

01.03.2017 22:04
Připravili jsme pro Vás, Vaše děti a Váš rozpočet speciální akce: - 50 % slevu na školkovném pro mladšího sourozence :-) - zkušební den v doprovodu alespoň jednoho z rodičů zdarma