Vyhledávání

Kontakt

Lesní spolek Oslavánek
Zázemí/provozovna:
U Vícenického žlebu 2
Náměšť nad Oslavou
675 71

Sídlo spolku:
Jedov 5
675 71 Náměšť n. Osl.

Koordinátorka/správce GDPR
Soňa Malá
+420 734 507 566

oslavanek@email.cz

Inspiruje nás přírodní,waldorfská a intuitivní pedagogika, pracujeme respektujícím přístupem.

Vybavení dětí

Pro bezpečný a příjemný pobyt dětí ve venkovním prostředí je nutné, aby děti měly dobré vybavení odpovídající aktuálnímu počasí.

Vybavení podle aktuálního počasí zajišťuje rodič. Dítě má v zázemí klubu pytel s náhradním oblečením, které podle počasí a potřeby doplňuje rodič.

Součástí vybavení dětí v LS Oslavánek je:

• dětský batůžek s upravitelnými popruhy a prsním pásem

• batůžek by měl obsahovat: lahvičku s pitím (v zimě termosku), krabičku na svačinu, kus karimatky či jiného sedáku, pláštěnku, kapesníčky, malý nožík tzv. rybička nebo kuchyňská škrabka ve tvaru Y (kterou lze použít jako bezpečný nožík)

• teplý spacák pro odpolední odpočinek

• přezůvky (bačkory nebo tenisky) do zázemí

 

Obecná pravidla oblékání do LS Oslavánek:

Funkční vrstva: ideální jsou přírodní materiály jako merino vlna či hedvábí. Úlohou této vrstvy je odvádět vlhkost od těla. Vlna má tu vlastnost, že hřeje, i když je vlhká. Má též samočisticí schopnost.

Střední vrstva: vytváří vzduchovou vrstvu mezi funkční vrstvou a tím udržuje tělesnou teplotu. V případě velmi studeného počasí je dobré vytvořit několik vrstev, které mají zateplující funkci.

Vnější vrstva: má izolující vlastnosti. Měla by být nepromokavá a větru odolná, ale zároveň prodyšná.

Při teplém počasí: bavlněné lehké tričko či košile s dlouhým rukávem (chrání před sluncem a chladem v lese), vzdušné kalhoty (chrání před klíšťaty, odřením v lese), kšiltovka či klobouček, větrovka do batůžku a pláštěnka.

Při deštivém počasí v zimním období: svrchní vrstvou cibulovitého oblečení jsou nepromokavé kalhoty a bunda (např. Tchibo, Kik, Lidl). V batůžku náhradní rukavice, ponožky a punčochy.

Obuv: Doporučujeme o číslo větší. Vzduchová vrstva takto vytvořená udržuje chodidla v teple.

Dalším důvodem je rychlý růst dětské nožky. V zimě botu s možností vyjmutí vnitřní vložky k lepšímu usušení obuvi (např. Kamik).

V létě preferujeme chození v přírodě naboso.